Perspektywy 9 Hills także dla Seniorów z „Klubiku Seniora”

//Perspektywy 9 Hills także dla Seniorów z „Klubiku Seniora”

Perspektywy 9 Hills także dla Seniorów z „Klubiku Seniora”

W dniach od 11 do 13.08.2017r odbywał się w Chełmnie festiwal 9 Hills. W tych dniach miasto brzmiało wieloma imprezami, koncertami, można było odwiedzić wiele „bram czasu”, jednym słowem tętniło życiem. Seniorki z „Klubiku Seniora”prowadzonym przez MOPS w Chełmnie dzięki działaniom Lokalnej Grupy Działania Chełmno miały okazję czynnie wziąć udział w tym przedsięwzięciu. W sobotę 12.08.2017r uczestniczyły w warsztatach wikliniarskich, które odbywały się w bramie budynku przy ulicy Rynkowa 3, gdzie również zainstalowana została osada rycerska oraz kuźnia.

Seniorki pod okiem specjalistki z branży uczyły się podstawowych splotów pleciągarskich, pozyskały wiedzę jak uprawiać i pozyskiwać wiklinę oraz jak przygotować ją do pracy. Panie wykonały wiklinowe koszyczki i z radością zabrały je do domów, aby pokazać efekty pracy swoim bliskim.

By | 2017-08-14T10:05:43+00:00 Sierpień 14th, 2017|Pomoc Społeczna|Możliwość komentowania Perspektywy 9 Hills także dla Seniorów z „Klubiku Seniora” została wyłączona

About the Author: